http://joomlarulit.com/shabloni-joomla.html

Бронзова медаль

7-8 жовтня в сербському місті Зренянін проходив етап Європейського кадетського циклу з фехтування у якому прийняли участь спортсмени з Сербії, Румунії, Хорватії, Болгарія, Угорщина, Естонія, Туреччини, Австрії та України. Серед учасників була і вихованка Хмельницької ДЮСШ №2 Садова Дарія (тренер Свідницький І.В.), якій вдалося у командних змаганнях в складі кадетської збірної України завоювати бронзову нагороду. Read More

Золото

Вихованець Хмельницької ДЮСШ №2 здобув перемогу на Всеукраїнському турнірі У суботу, 24 лютого в місті Києві проходив Всеукраїнський турнір «Ліга 10‐13» «Солідарність» з фехтування на шпагах серед юнаків та дівчат. У змаганнях приймали участь юнаки та дівчата 2005-2006 року народження, 2007-2008 року народження, 2008 року народження та молодші. Хмельницьку ДЮСШ №2 у змаганнях представляли Матева Ярослав, Мельник Артем, Боднар Ярослав, Гуменюк Андрій, Чорногод Ілля, Мельник Віктор, Рева Орест, Спірідонова Поліна. Найкраще з усіх виступив Гуменюк Андрій який виборов 1 місце серед юнаків 2005-2006 року народження. Read More

Перше місце

У неділю, 26 листопада, завершився XVI міжнародний дитячий турнір пам'яті арбітр ФІФА Володимира Югаса серед гравців 2007 року народження та молодших, який проходив в Ужгороді в спорткомплексі «Юність». У змаганнях прийняли участь понад 20 команд з різних міст України. Чемпіонський кубок і золоті медалі отримала команда переможець Хмельницька ДЮСШ №2 (тренер Сергій Петрович Туз). Read More
Батьки та тренери часто скаржаться на те, що діти самі стають на заваді власному успіху.

 

Чому ж юні спортсмени роблять це? Можна припустити, що проблема пов'язана з «побоюванням успіху», але навряд чи це так. Страх перед успіхом дійсно призводить спортсменів до саморуйнування, але такого роду страх зустрічається набагато рідше в порівнянні зі страхом невдачі.

У чому різниця між страхом зазнати невдачі та страхом перед успіхом? Хоча обидва вони заважають спортсменам, примушуючи їх відчувати занепокоєння, напруженість і переживання із приводу перемоги й досягнення результату, причини виникнення цих страхів різні.

Страх зазнати невдачі розвивається тоді, коли спортсмени бояться не отримати бажаного, не досягти мети, для досягнення якої вони довго й наполегливо працювали, наприклад, завоювати перемогу на престижному чемпіонаті. А страх перед успіхом розвивається тоді, коли їх надмірні хвилювання зосереджені на тому, що буде після того, як вони стануть успішними у своєму виді спорту, чи впораються вони з новими труднощами, обов'язками й обмеженнями, які просто впадуть на них у випадку неодноразової перемоги і, відповідно, впізнаваності.

Уявіть лише, що відчуває спортсмен зі світовим ім'ям перед початком змагання або просто виходячи на публіку, який внутрішній контроль і зібраність він повинен проявити, щоб не засмутити людей, чиї погляди прикуті до кожного його руху. Не кожний здатний нести цю ношу.

Але для більшості молодих спортсменів проблема полягає зовсім не в цьому. Найчастіше вони «заважають самі собі» через страх невдачі, який проявляється у всіляких формах. Крім тривоги та внутрішньої напруги страх невдачі здатний примушувати юних спортсменів докладати надмірних зусиль, що теж психологічно надломлює їх, заважаючи досягти успіху.

Які конкретно побоювання заважають спортсменам досягати успіху?

Батькам недостатньо просто знати, що їхня дитина відчуває страх невдачі. Дуже важливо мати уявлення про те, який саме тип страху перешкоджає їхньому юному спортсмену в досягненні успіху. Зокрема, як можна побачити зі списку нижче, страх зазнати невдачі часто пов'язаний з вираженою потребою в соціальному схваленні, тобто дитині вкрай важливо те, що подумають про неї інші люди.

Прояви страху невдачі:

 • Страх програти матч, гру або змагання. Діти дуже прагнуть перемоги й бояться, що не зможуть цього досягти.
 • Страх негативної громадської оцінки. Спортсмени бояться, що люди з їх оточення можуть вважати їх невдахами в спорті.
 • Страх ганьби. Діти бояться зганьбитись перед товаришами, показавши найгірший результат.
 • Страх підвести інших. Спортсмени не хочуть підводити інших – тренерів, батьків або товаришів по команді.
 • Страх докласти зусиль марно або не зіграти в повну силу. Юні спортсмени хочуть, щоб їх важка праця, талант і довгі тренування завжди приводили до досягнень (наприклад, до перемог, нагород тощо).
 • Страх не виправдати очікувань. Молоді спортсмени переймаються, що не зможуть виправдати очікування інших.
 • Страх бути відкинутим, втратити повагу або не одержати схвалення.
 • Страх зробити помилку й не показати все, на що здатний, і це після великої кількості важкої роботи та тренувань.

Як допомогти юним спортсменам долати страх невдачі

 • Для того щоб допомогти дітям впоратись зі стразом невдачі, необхідно зрозуміти, чого конкретно вони бояться, і боротись із цією проблемою прицільно. Візьмемо для прикладу страх ганьби. Якщо у вашого юного спортсмена саме ця форма страху, отже, він занадто переймається з приводу того, що думають про нього інші люди. Він повинен займатись спортом для себе, у своє задоволення, і не турбуватись про думку сторонніх спостерігачів.
 • Допомагайте дітям налаштуватись на успіх (успішне виконання) замість того, щоб турбуватись про невдачу. Багато спортсменів зі страхом невдачі звертають увагу не на те, що потрібно. Вони більше думають, як не наробити помилок, ніж про те, як зловити м'яч або виконати гімнастичну вправу. Таким спортсменам необхідно встановлювати для себе невеликі, покрокові цілі, які допоможуть їм більше сконцентруватись на досягненні успіху. Один з варіантів: діти повинні подумки уявити правильне виконання вправи, перш ніж виконати її.
 • Спортсмени з острахом невдачі повинні вчитись займатись ефективно, а не ідеально. Ідея полягає в тому, що дитині не треба бути досконалою, щоб показувати в спорті свої кращі результати. Діти часто намагаються надмірно контролювати свої спортивні виступи (через побоювання помилитись). Вони повинні зрозуміти, що помилки є природною частиною спорту. Метою є те, щоб ваші юні спортсмени довіряли своїм навичкам, виконували спортивні вправи більш вільно й відчували себе менш скуто.

Про нас

В нашій Хмельницькій дитячо-юнацькій спортивній школі №2 ваші діти зможуть занятись улюбленим спортом, весело та із користю зайняти свій вільний час. В школі культується сім видів спорту : кульова стрільба, фехтування, веслування на байдарках і каное, футзал, хокей з шайбою, художня гімнастика, шахи. На даний час на балансі Хмельницької ДЮСШ №2 знаходиться тринадцять спортивних споруд.

 

Контакти

Україна, Хмельницька область,

місто Хмельницький,

провулок Пекарський,2, індекс 29000

тел. (0382) 79-55-71

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…